تاخیر صبحگاهی

یکی از مواردی که هر روز صبح باعث نگرانی والدین و دانش آموز است حضور به موقع در مدرسه می باشد .

گروه بیشتری از دانش آموزان با رضایت یا با ناراحتی با برنامه ریزی در امور روزانه سعی می کنند در ساعت مشخص شده ای در مدرسه حضور داشته باشند و با شرکت در برنامه صبحگاهی ,سرحال تر در کلاس درس حاضر شوند . اما گروهی از دانش آموزان با بداخلاقی و جرو بحث روزانه , صبح خود را آغاز می کنند .

بعضی از والدین سعی می کنند , تلاش کنند فرزندشان از درس و کلاس عقب نماند و با زور او را راهی مدرسه می کنند و گروه دیگر که مخالف این جدال صبحگاهی هستند اجازه می دهند فرزندانشان سرفرصت آماده شوند و به مدرسه بیایند . و با توجه به اینکه مدرسه محل آموزش نظم و انضباط است طبیعتا با تذکر اولیا مدرسه روبرو می شوند .

همکاران ما در مدرسه تلاش کردند صبحگاه شادی را در مدرسه برگزار کنند که این موضوع تعداد تاخیری های صبحگاهی را به حداقل رسانده است ولی باز هم تعدادی هستند که با تاخیر وارد مدرسه می شوند .

برای به حداقل رساندن این تاخیر در صبحگاه به این نتیجه رسیدیم :

۱- مسیولیت بیدار شدن را به خود دانش آموز بسپاریم ( با دادن یک ساعت زنگ دار – آماده کردن همه وسایل از شب قبل )عدم بیان تکرار ( زود باش – دیر شد و …)از طرف والدین

۲- آموزش زمان بندی برای انجام کارهای صبحگاهی مثل شستن صورت و مسواک زدن – خوردن صبحانه -لباس پوشیدن – زمان پیمودن مسیر تا مدرسه و … ( عدم آموزش اشتباه گفتن به فرزندانمان از جمله .. در ترافیک ماندن و .. )

۳- با توجه به میل کردن میان وعده در مدرسه لازم نیست صبحانه ی کاملی با توجه به کوتاه بودن زمان میل شود که گاهی دانش آموزان به علت سریع خوردن صبحانه باعث مشکلات گوارشی هم نشوند .

۴- دادن مسیولیت هایی در صبحگاه مدرسه از طرف کادر مدرسه

۵- تشویق دانش آموزان از طرف مدرسه و والدین

از شما عزیزان سپاسگزاریم که روش های پیشنهادی خود را برای ما ارسال کنید . با تشکر